Programy typu niebawem staną się niezbędne dla każdej placówki medycznej.

Mamy możliwość już teraz wykupić odpowiadające nam licencje, ale czemu jest to potrzebne.
O tej kwestii w poście.

Informatyka medyczna w Wikipedii

dokumentacja medyczna online
Informatyka medyczna - dział informatyki, zajmuje się przetwarzaniem, przechowywaniem, przesyłaniem oraz metodami tworzenia systemów przetwarzających informacje wykorzystywane w opiece zdrowotnej. Informatyka medyczna obejmuje: systemy informatyczne dla jednostek służby zdrowia (szpitali, aptek itp.), systemy wspomagania diagnostyki, przetwarzanie i analizę sygnałów medycznych (np.
EKG), przetwarzanie i analizę obrazów medycznych, oprogramowanie aparatury medycznej, standardy wymiany informacji HL7, DICOM, wspomaganie badań naukowych. Edukacja w tej dziedzinie ma miejsce na kierunkach technicznych (np. inżynieria biomedyczna, informatyka - wybór specjalizacji w trakcie trwania studiów). Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Informatyka_medyczna

Informatyzacja szpitali i przychodni

Komputeryzacja, czy też informatyzacja postępuje coraz bardziej.

Prywatne firmy już od wielu lat wykorzystują zalety systemów komputerowych w swoich siedzibach.

Te państwowe niestety dopiero teraz zaczynają wkraczać w tą erę. I nie inaczej jest w przypadku przychodni i szpitali, wkracza bowiem ustawa na mocy której przychodnie będą zobowiązane do elektronicznej ewidencji pacjentów i ich kartoteki. Ma to ułatwić i zunifikować przepływ danych o konkretnym pacjencie. Oczywiście wiąże się to ze sporymi wydatkami na systemy informatyczne, ale jednak teoretyczne zalety tego rozwiązania są tego warte.

Zmiany systemu katalogowania

dokumentacja medyczna online Komputery coraz bardziej dominują nasze życie i znaleźć je możemy już wszędzie.
Prawie każda gałąź biznesu, medycyny czy edukacji korzysta z ich pomocy, aby osiągnąć różne cele. W szkołach wprowadza się dzienniki elektroniczne, a w szpitalach...

No właśnie co w szpitalach. Niebawem wszystkie szpitale będą musiały się przerzucić na elektroniczne dokumentacje medyczne, do których będzie możliwy dostęp online.

Jest to z jednej strony bardzo dobre rozwiązanie, jednak z drugiej strony rodzi pewne problemy i komplikacje.

Jednym z problemów jest obowiązek przeszkolenia pracowników placówek medycznych z zakresu obsługi systemu, kolejnym jest przeniesienie pacjentów do bazy online.

Jednak to rozwiązanie ma więcej dobrych stron niż złych. Zyskają z pewnością sami pacjenci, którzy nie będą musieli nosić ze sobą całej papierologii, a jedynie swój kod pacjenta..