kartoteka medyczna online

Programy takie jak niebawem będą obowiązkiem każdej placówki medycznej. Dobrze jest już teraz zakupić odpowiednie licencje, ale z jakiego powodu jest to potrzebne.

O tym w artykule.

Papierkowa robota

Czy prowadzenie papierowych dokumentacji to przeżytek, wielu przedsiębiorców powie, że tak.

I w sumie maja rację, ponieważ mało która nowoczesna firma korzysta z papierowych dokumentów.

Niestety instytucje rządowe i państwowe dalej tkwią, mimo usilnych prób zmiany, w stosach papierów. Wcale tak być nie musi, żeby załatwić jakąkolwiek sprawę w urzędzie można by najzwyczajniej w świecie zalogować się na swoje konto w urzędzie i tam dokonywać wszelkich zmian.

Na szczęście jest nadzieja, ze niebawem się to zmieni.

Szpitale niedługo czeka poważna zmiana w tej właśnie dziedzinie.

Przychodnia online

kartoteka medyczna online Coraz więcej rzeczy w naszym życiu dzieje się online, zamówienia jedzenia, zakupy, spotkania ze znajomymi, a może w przyszłości nawet zapisy do lekarza.

Byłoby to z pewnością bardzo wygodne dla samych pacjentów, którzy czasami są w na tyle złym stanie zdrowia, że nie mogą sobie pozwolić na długie stanie w kolejce do lekarza.

Z tego co wiem to póki co żadna Polska przychodnia nie stosuje systemu rejestracji online, a szkoda, ponieważ byłby to duży ukłon w stronę potrzebującego pacjenta.

E-dokumentacja dostępna dla każdego lekarza

Elektroniczny dostęp do dokumentacji medycznej każdego pacjenta to póki co marzenia ściętej głowy. jednak taki system mógłby usprawnić działanie opieki medycznej w całym kraju. Gdyby każdy lekarz w Polsce z dostępem do odpowiedniej bazy danych mógł zobaczyć pełną kartotekę swojego pacjenta online to nie byłoby już problemów z brakującymi wpisami w kartotece. Zniknąłby też problem pacjentów leczących się w różnych placówkach lub świeżo po przeprowadzce.
Wszyscy skorzystaliby na pełnej integracji systemu elektronicznej kartoteki dostępnej dla każdego lekarza.
Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia zabezpieczeń tego systemu, aby nie można było w łatwy sposób go złamać.

To jednak znikomy problem przy rozmiarach powstałych w całym procesie baz danych, które z pewnością byłyby ogromne i trudne do zarządzania.

Może kiedyś doczekamy się takiego rozwiązania, póki co pozostaje nam czekać..

Widok do druku:

kartoteka medyczna online