kreatywne strefy gier

Kiedyś młodziaki bawiły się na świeżym powietrzu bez dodatkowej zachęty.

Warto sprawdzić i odciągnąć dziecko z przed komputera.

Wpis o ruchu na zewnątrz.

Co powinien mieć plac zabaw?

Ciekawe i funkcjonalne miejsce zabaw można osiągnąć dzięki profesjonalnemu i stworzonemu z wyobraźnią projektowi.
Stosowane rozwiązania uwzględniać powinny m.in. takie czynniki jak: potrzeby dzieci, młodzieży, dorosłych i rodziców zróżnicowanie ukształtowania otoczenia warunki klimatyczne, w tym: zwiększone występowanie nasłonecznienia, wiatru, czy deszczu warunki dotyczące ewentualnego zanieczyszczenia lub hałasu bezpieczeństwo i funkcje urządzeń Wymiary elementów i stopień skomplikowania konstrukcji poszczególnych urządzeń do zabawy, powinny odpowiadać docelowej grupie wiekowej użytkowników.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Plac_zabaw

Wyjdź z dzieckiem z bloku!

Bycie rodzicem to niełatwa sprawa i wie to każdy, kto nazywa się mamą lub tatą. Jeżeli i my sami nosimy któryś z tych tytułów, to wiedzmy, że kryje się za nim odpowiedzialność między innymi za to, by nasze dzieci nauczyły się aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Nie trzeba sześciolatka zabierać od razu w góry, by nauczyć go, co to ruch.

Już same zabawy przed domem lub blokiem mogą pokazać naszej pociesze, że o wiele lepiej jest grać i bawić się z przyjaciółmi w słońcu majowego dnia niż siedzieć przed komputerem i grać w gry.

Jeżeli to my nie zaszczepimy w naszej latorośli tego bakcyla do wychodzenia z domu, to istnieje niezwykle wysokie prawdopodobieństwo, że nikt inny tego za nas nie zrobi.

Podwórkowe tajemnice i zakamarki

kreatywne strefy gier Jeżeli Twoje dziecko nieustannie się nudzi, to niech wyjdzie z domu.
Taką prostą receptę można dać chyba każdemu tacie i każdej mamie. Wiedząc, że to na świeżym powietrzu dzieci najefektywniej wykorzystują swoją energię, na pewno nie zmarnujemy potencjału naszych pociech i sprawimy, że w końcu przestaną one uskarżać się na to, że nie ma co robić, albo że brakuje gdzieś Internetu. Życie dzieci spędzane przed komputerami jest niewiarygodnie szkodliwe, toteż warto je ograniczyć do rozsądnych przedziałów czasowych.

W zamian zaoferujmy dziecku naukę zabaw, w które my sami kiedyś się bawiliśmy.

Wróćmy do czasów swojego dzieciństwa i poczujmy się jak dawniej: lekko, beztrosko i radośnie.
Ten nastrój na pewno udzieli się naszej latorośli.
.
Dodane: 25-09-2016 09:10

Tagi: gry podwórkowe chodnikowe edukacyjne zabawa rekreacja

Widok do druku:

kreatywne strefy gier