aluro

Dobór mebli do stylu jest bardzo ważny.
Meble nadadzą Twojemu wnętrzu właściwego stylu.

Dzisiaj krótko na temat wystroju w stylu prosto z Prowansji.

Wikipedia o funkcjach i przeznaczeniu mebli

Funkcja według sposobu użytkowania: do pracy i spożywania posiłków ? np.

stół, biurko do leżenia i wypoczynku ? np.

leżanka, łóżko do siedzenia ? np.

krzesło, fotel do przechowywania przedmiotów ? np.

szafa, komoda uzupełniające i pomocnicze ? np. podnóżek, kwietnik wielofunkcyjne ? np.

meblościanka, półkotapczan Przeznaczenie według miejsca użytkowania np.: kościelne ? ambona, konfesjonał, stalle sklepowe ? lada, kontuar, regał restauracyjne ? bufet, bar, szynkwas, szkolne ? ławka szkolna, katedra = mównica, biurowe ? regał, biurko koszarowe ? prycza, okrętowe ? koja, mieszkaniowe ? bieliźniarka, krzesło, tapczan hotelowe ? łóżko, szafaŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meble

O designie w encyklopedii internetowej. Cytat,

aluro
W znaczeniu podstawowym design jest wyglądem czegoś, co powstało na podstawie projektu z myślą o wytwarzaniu kolejnych egzemplarzy, przy czym liczba wytworzonych egzemplarzy nie ma znaczenia ? liczy się sam zamiar powielania.

W tym znaczeniu design przejmuje całą paletę stylów od wizualnych dziedzin sztuki, a więc może być design klasyczny, nowoczesny, futurystyczny itp. W znaczeniu szerszym do wyglądu dochodzą takie cechy jak funkcjonalność i ergonomia. Design odnosi się nie tylko do produktów trwałych, czy statycznych ? ale także do widowiska, np.

pokazu sztucznych ogni czy spektaklu fontann wodnych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Design

Sposób na rozjaśnienie pomieszczenia domowego

Wszyscy właściciele nowych domów, którzy przywiązują dużą wagę do sposobu ich urządzenia starają się wybrać spośród dostępnych stylów taki, który będzie im najbardziej odpowiadał i nada ich domowi właściwego charakteru.
W biurze projektowym dowiedzą się, jakie style aranżacji wnętrz mogą najbardziej pasować do ich domu, a także poznają praktyczne sposoby na rozjaśnienie pomieszczeń domowych.

Wiele z takich osób przekona się, że najlepszym sposobem na rozjaśnienie wnętrza jest udekorowanie go według zasad stylu prowansalskiego.

Dzięki temu w takim pomieszczeniu pojawią się różnego rodzaju lampy, zielone i kolorowe poduszeczki oraz stylowe obrazy.

Podstawową zaletą stylu prowansalskiego jest fakt, że wnętrza urządzone według tego stylu są jasne, przestronne, a jednocześnie kolorowe..
Dodane: 30-09-2016 09:32

Tagi: meble styl aluro Francja Prowansja wnętrza

Widok do druku:

aluro