budynku czy mebla.
Najczęściej słyszy się o renowacji skóry używanej w meblach, butach czy jako tapicerki samochodowej.Zmiany temperatury i wilgotności miejsca przechowywania wpływają na jakość skóry.
z dymu paleniska). Najbardziej odpowiednim miejscem przechowywania wyrobów skórzanych są regały drewniane w miejscu zaciemnionym o temperaturze ok.
5-15 °C i wilgotności względnej powietrza 50-70%.Skóry futerkowe najodpowiedniej są przechowywane w chłodnych miejscach, zabezpieczonych przed pasożytami (molami).Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Skóra_(surowiec)
Białoskórnictwo ? rzemiosło garbarskie specjalizujące się w wytwarzaniu cienkich, delikatnych skór na rękawiczki i odzież. W procesie natłuszczania używano ałunu glinowego i żółtek.Skóry przed garbowaniem były mocno zwapnione i starannie obrobione mechanicznie.Cechy białoskórnicze posiadały folusze, w których ugniatano skóry. Garbowano głównie skóry pochodzące z kozłów, baranów, cieląt, łosi, jeleni, saren. Pierwsze cechy białoskórnicze znajdowały się we Wrocławiu (1420), Gdańsku, Toruniu, Krakowie (z foluszem), Poznaniu, Raciborzu, Niemodlinie i Głogowie.Cech białoskórników jest wymieniany jako jeden z ponad sześćdziesięciu cechów obecnych w Poznaniu w XVI w.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Białoskórnictwo.