Chirurgia weterynaryjna w Wikipedii

przychodnia dla zwierząt radom
Chirurgia weterynaryjna ? dziedzina medycyny weterynaryjnej zajmującą się leczeniem zwierzęcych chorób wymagających interwencji chirurgicznej, czyli najczęściej w przypadku weterynarii, zabiegu inwazyjnego. Nazwa "chirurgia" pochodzi od greckich słów cheir (ręka) i ergon (czyn, działanie), łac.
grec.
cheirurgia ? praca wykonywana ręcznie. Chirurgię weterynaryjną można podzielić umownie na dwie gałęzie: chirurgię małych zwierząt chirurgię dużych zwierzątŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Chirurgia_weterynaryjna

Wikipedia i choroby zwierząt

przychodnia dla zwierząt radom
Choroby zwierząt, podobnie jak choroby ludzi, mogą mieć różną etiologię, od zakaźnych, wirusowych począwszy, a na zwyrodnieniowych czy autoagresyjnych skończywszy.

Większość chorób zwierzęcych jest ściśle przypisana do jakiegoś taksonu, istnieją jednak również takie, które łatwo przenoszą się między grupami zwierząt.

Zdarza się, że niektóre z tych chorób atakują człowieka, zwane są wówczas zoonozami. Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroby_zwierząt

Koszty związane z domową wizytą weterynarza

Ludzie posiadają w domach różne zwierzęta.

Najczęściej są to koty i psy oraz chomiki i rybki.

Zwłaszcza różne psie choroby wymagają co jakiś czas interwencji weterynarza, tylko wówczas domowy piesek będzie mógł wrócić do pełni zdrowia.

Trzeba przyznać, że domowe wizyty weterynaryjne stanowią jedne z głównych prac wykonywanych przez weterynarza.

Jednak każda wizyta weterynarza w domu musi zostać odpowiednio wcześniej zamówiona, a weterynarz czasami nie będzie mógł zostać w domu na zbyt długo ze względu na to, że posiada większą liczbę zwierząt pod opieką. Koszty związane z domową wizytą weterynarza nie muszą okazywać się wysokie, jednak trzeba będzie do nich doliczyć również koszty zleconego przez weterynarza leczenia.

.