Mamy dużo typów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej wydajne.

Montaż jednak wymaga dużego doświadczenia, dlatego powinno się zlecić to firmie, która montuje .

Dlaczego warto zainwestować w rekuperator?

pompy ciepła gdańskWiele czynników wpływa na to, że w ostatnich latach alternatywne sposoby na ogrzewanie pomieszczeń stają się coraz bardziej popularne. Olbrzymi wpływ ma na to między innymi świadomość społeczna odnośnie możliwości wykorzystania innowacyjnych technologii.
Kluczowa jest również często oszczędność, która zazwyczaj towarzyszy tego rodzaju instalacjom.

Eksperymenty wykazują, że pompy ciepła czy rekuperatory pozwalają na znaczące zmniejszenie wydatków, które trzeba przeznaczyć na ogrzewanie pomieszczeń.

Te pomysłowe urządzenia wpływają na to, że ogrzanie pomieszczenia przez sieć ogrzewniczą jest łatwiejsze.

Niestety, jak dotąd te inwestycje wiążą się jednak z dość dużymi nakładami finansowymi, co zniechęca sporą część osób zainteresowanych tym tematem.

Definicja i zastosowanie pompy ciepła - Wikipedia

pompy ciepła gdańsk
Pompa ciepła ? maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej.

Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych). Pompy ciepła najczęściej mają zastosowanie w: gospodarstwach domowych (chłodziarki, zamrażarki), przetwórstwie spożywczym (chłodnie, zamrażalnie, fabryki lodu), klimatyzacji pomieszczeń (chłodzenie pomieszczeń), chłodnictwie, ogrzewaniu pomieszczeń ciepłem pobieranym z otoczenia (z gruntu, zbiorników wodnych lub powietrza). podgrzewaniu wody użytkowejŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła

Odzysk ciepła

Chociaż obecnie rekuperatory i pompy ciepła są stosowane przy montażu instalacji ogrzewniczej w obiektach przemysłowych to jednak od kilku lat zainteresowanie tego rodzaju urządzeniami rośnie także wśród klientów indywidualnych, planujących rozpoczęcie budowy własnego domu.
Odzysk ciepła, który umożliwiają te urządzenia z pewnością jest bardzo korzystny, gdy musimy panować nad temperaturą w dużych pomieszczeniach.
Jeśli chodzi o budynki mieszkalne, tego rodzaju instalacje są również dość często spotykane zwłaszcza w nowym budownictwie.
Co prawda, nakłady finansowe, które trzeba przeznaczyć na budowę takiej instalacji są dość znaczne, pomimo to jednak jest to opłacalne z uwagi na długoterminowość inwestycji..
Dodane: 29-10-2016 03:49

Tagi: usługi dom gdańsk ogrzewanie pompy ciepła

Widok do druku:

pompy ciepła gdańsk