Poznaj historię depilacji

Pierwsze, prymitywne maszynki do golenia powstały z ostrych kamieni około 30 tys.
lat p.n.e.
i nie były często stosowane ze względu na mroźny klimat, który wtedy panował. Dopiero kilkadziesiąt tysięcy lat później w starożytnym Egipcie zaczęto usuwać swoje owłosienie. Egipcjanie mieli wiele sposobów na depilację od ostrych muszelek i oszlifowanych kamieni po wosk z żywicy i miodu.
Metody te zostały rozpowszechnione po całym świecie antycznym.
W średniowieczu nie było już zwyczaju golenia nóg. Związane to było z rozprzestrzenianiem się chrześcijaństwa.
W tamtych czasach kobieta musiała zakrywać ubraniem prawie całe swoje ciało.
W innym wypadku mogła zostać uznana za bezbożnicę.
Dlatego też kobiety przestały pozbywać się owłosienia przez kilka kolejnych wieków.
Renesans depilacji nastąpił w roku 1915 dzięki reklamie w amerykańskim czasopiśmie Harper?s Bazaar. Zdjęcie przedstawiało młodą, uśmiechniętą kobietę z podniesionymi rękoma, prezentującą ogolone pachy.
Tuż obok niej znajdował się slogan: ?Letnia sukienka i współczesny taniec razem wymuszają usuwanie zbędnego owłosienia?.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Depilacja Pozytywne strony wizyty w salonie kosmetycznym
Profesjonalne zabiegi kosmetyczne, którym możemy poddać się w specjalnych salonach spa mają wiele zalet. Doskonale można to zauważyć na przykładzie wykonywanego w salonach kosmetycznych manicure.
Dzięki specjalnym substancjom, które posiada kosmetyczka nasze paznokcie mogą być o wiele ładniejsze, a nałożony na nie lakier dłużej może utrzymywać się na płytce paznokcia.
Chociaż istnieje na rynku spory wybór, jeśli chodzi o lakiery do paznokci, to kosmetyczka na pewno posiada o wiele lepszej jakości produkty.
Co więcej, niejedna kosmetyczka stwarza na paznokciach prawdziwe arcydzieła, misterne wzroki, co jest na pewno olbrzymią zaletą profesjonalnego manicure, a tego nie jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie
Jakie są rodzaje odżywek do włosów?
salon kosmetyczny ursynów Odżywka do włosów - jeden z produktów pielęgnacyjnych, którego celem jest ochrona włosów przed uszkodzeniem oraz regeneracja zniszczonych włosów i zapobieganie dalszym uszkodzeniom.
Wyróżniamy następujące rodzaje odżywek do włosów:
nawilżająca, do włosów suchych i zniszczonych,
po trwałej ondulacji,
do farbowanych włosów, chroniąca połysk,
do włosów z łupieżem,
do włosów przetłuszczających się,
do włosów normalnych,
wzmacniająca, do włosów cienkich, osłabionych i wypadających,
kondycjonująca, do włosów mających skłonności do rozdwajania się i łamania,
regenerująca (odbudowująca) do włosów zniszczonych wielokrotnymi zabiegami chemicznymi.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Od%C5%BCywka_do_w%C5%82os%C3%B3w.