Odzyskiwanie ciepła ze spalin

rekuperacja gdańskOgrzewając dom standardowymi metodami ogrzewania, tzw ogrzewanie CO, mnóstwo ciepła tracimy poprzez spaliny, które ulatują w atmosferę razem z dymem i innymi pozostałościami spalania.
jest to dość duże marnotrawstwo, wiec w domach jednorodzinnych montuje się tzw. rekuperatory krzyżowe, które odzyskują ciepło.
W bardziej zaawansowanych systemach stosuje się panele sufitowe oraz instalacje buforujące (magazynujące), które zbierają odzyskane ciepło do późniejszego wykorzystania.
Rekuperację stosuje się też do odzyskiwania ciepła ze zużytej wody w celu podgrzania świeżej wody przeznaczonej do dalszego użytku.

Encyklopedyczna definicja rekuperatora - Wikipedia

Rekuperator ? urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia rekuperację (odzyskiwanie) ciepła z powietrza wywiewanego z budynku lub instalacji przemysłowej. Rekuperator jest wymiennikiem ciepła.
Do przekazania ciepła z wydmuchiwanego powietrza do nadmuchiwanego stosuje się różne konstrukcje rekuperatorów: z czynnikiem pośrednim (np. glikol albo freon): z obiegiem samoczynnym w tym rurka ciepła, z obiegiem wymuszonym także pompy ciepła Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekuperator

Drogi ucieczki ciepła

rekuperacja gdańsk Energia cieplna w naszym domu lubi znajdować sobie różne drogi ucieczki poprzez tzw.
mosty termiczne.
Prawidłowa ocena drogi, którą ucieka ciepło wymaga użycia sprzętu umożliwiającego pomiar temperatury, może to być termometr laserowy lub kamera termowizyjna. Po ustaleniu miejsc w których ciepło umyka z pomieszczenia, czy nieruchomości można podjąć konkretne działania mające na celu zmianę miejsca rozproszenia ciepła lub jego zatrzymania. Często dużo ciepła umyka z domu poprzez stare i nieszczelne okna, ale nieszczelność to tylko jeden problem.
Ponieważ grubość szkła i ilość komór okna również ma niemałe znaczenie..
Dodane: 08-12-2016 20:38

Tagi: usługi dom gdańsk ogrzewanie rekuperacja

Widok do druku:

rekuperacja gdańsk