Ciężka praca geodety

geodezja sztumGeodeta ma ciężką i wymagającą pracę.

Praca w biurze geodezyjnym to nie tylko siedzenie za biurkiem i wyliczanie, jest to też praca fizyczna, ponieważ bez wizyty geodety 'na miejscu' nie może on dokonać pomiarów lub inwentaryzacji, która też jest częścią pracy geodety. Przy pomiarach trzeba zachować jak największa dokładność, a niestety pogoda nie zawsze sprzyja geodezyjnym pomiarom.

Natomiast przy rysowaniu i nanoszeniu zmian na mapki trzeba się skupić i nie robić błędów.

Z pewnością nie jest to praca dla każdego.

Definicja geodezja inżynieryjno-przemysłowej z Wikipedii

Geodezja inżynieryjno-przemysłowa ? zakres działań geodezji, który jest związany z projektowaniem, obsługą i eksploatacją obiektów budowlanych.

Dział geodezji zajmujący się projektowaniem pomiarów przy budowie i w czasie eksploatacji budynku. Geodezja inżynieryjno-przemysłowa według klasyfikacji dziedzin i obiektów: geodezja kolejowa, geodezja w budownictwie wodnym, geodezja w budowie maszyn i urządzeń, geodezja w tyczeniu tras komunikacyjnych, geodezja tunelowa, geodezja górnicza.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja_inżynieryjno-przemysłowa

Wikipedia i Osnowa geodezyjna w Polsce

geodezja sztum
Osnowa geodezyjna w Polsce ? zbiór punktów, które mają położenie wyznaczone w państwowym systemie odniesień przestrzennych, na których wyznaczono wielkości fizyczne charakterystyczne dla danego jej rodzaju oraz błąd ich wyznaczenia1.
Osnowy geodezyjne realizują fizycznie przyjęty układ współrzędnych, czyli tworzą układ odniesienia dla prac geodezyjnych i kartograficznych2.

Inaczej ? punkty osnowy geodezyjnej pełnią rolę nawiązania dla wszystkich robót geodezyjnych, których wynikiem są współrzędne określone w państwowym układzie współrzędnych.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Osnowa_geodezyjna

.
Dodane: 27-03-2017 09:45

Tagi: geodezja geodeta budownictwo usługi Malbork Sztum

Widok do druku:

geodezja sztum