Istnieją osoby, które mdleją na sam dźwięk słowa stomatolog.
Dlatego też zawód dentysty nie należy do najłatwiejszych. W jaki sposób dentysta może zminimalizować ryzyko ataku paniki u dziecka podczas zabiegu? Powszechnie przyjęła się praktyka, że stomatolog obdarowuje pacjenta upominkami po pomyślnie przeprowadzonym badaniu.Na badaniu niestety nie zawsze się kończy.
Przez wszystkie wyssane z palca krwawe historie o nieudanych usuwaniach zębów gabinet dentystyczny kojarzy się potem wielu osobom z koszmarem.Nie należy brać jednak takich historii poważnie.Kompetentni, doświadczeni i przygotowani do pracy z pacjentem lekarze są teraz na wagę złota.
Mimo tego nie warto tracić nadziei.
Dobry lekarz zajmujący się stomatologią jest co prawda wyjątkiem od reguły, ale wciąż można się na niego natknąć. Takiego lekarza na pewno będą cechować odpowiednie kompetencje.
Ogromna wiedza to największy atut świetnych dentystów, ale liczy się także chęć do ciągłego rozwoju i zdobywania nowych umiejętności.Doświadczony dentysta podczas profilaktycznej wizyty może ocenić stan uzębienia.
Gdy tylko zauważy, że zaczyna się próchnica lub na zębach pojawia się kamień, wdroży specjalistyczne leczenie, dzięki któremu szybko będzie można zęby wyleczyć. Niestety bardzo często zdarza się, że gabinet dentystyczny odwiedzany jest dopiero gdy problem stanie się poważny. Jeżeli zęby nie są leczone przez dłuższy okres czasu, to może okazać się, że już jest za późno na ich uratowanie i jedynym rozwiązaniem wówczas pozostaje usunięcie zęba.Tylko czy faktycznie musi tak być? Zdecydowanie nie.
Kiedy będziemy dbać o nasze uzębienie odpowiednio, regularnie odbywać wizyty w gabinecie, nie będziemy musieli przed każdą wizytą drżeć.
Może dlatego, że w ich czasach dentysta nie miał tylu narzędzie i wiedzy co dzisiejszy lekarz.
Tym samym nie wolno zwlekać z wizytami.
Czym później wybierzemy się na wizytę tym będzie gorzej dla nas.Dbajmy o zęby każdego dnia myjąc przynajmniej dwa razy dziennie.
Dzięki temu będziemy mieli piękny, zdrowy uśmiech.Nawet jeśli gabinet dentystyczny przerażał cię dosłownie od zawsze, nie oznacza to jeszcze, że rozwinęła się u ciebie dentofobia.Nie jest ona bowiem zwykłym lękiem.
To zaburzenie psychiczne, takie samo jak każda inna fobia, które charakteryzuje się nasilonymi i zintensyfikowanymi objawami oraz często wymaga leczenia. Jak możesz rozpoznać u siebie taką przypadłość? Zwróć po prostu uwagę na swoje myśli, zachowanie i reakcje ciała, gdy następnym razem odwiedzisz dentystę. Objawy w dentofobii nie przypominają bowiem zwykłego strachu. W tej chorobie dentysta staje się dla ciebie kimś na miarę potwora z najstraszniejszych snów, na którego sam widok twoje ciało reaguje tak, jak gdyby zaraz miało stanąć do walki.