Awaria komputera w domu lub w pracy? To może zdarzyć się każdemu, z tego powodu jest coraz więcej serwisów komputerowych na terenach różnych miast, np.
.

Dzisiaj o naprawie laptopów i nie tylko.

Z Wikipedii - definicja komputera stacjonarnego

http://
Komputer stacjonarny (ang.
desktop ? na biurko) ? rodzaj komputera osobistego, który zwykle jest na stałe umiejscowiony przy biurku.
Składa się z co najmniej trzech zasadniczych elementów: jednostki centralnej, monitora i klawiatury. Niegdyś istniał podział na komputery biurowe i domowe, w którym domowe miały zazwyczaj mniejszą moc obliczeniową, ale za to więcej możliwości multimedialnych.

Obecnie jednak zanikł, gdyż multimedialność jest już standardem w komputerach, a gry komputerowe ? czyli jedno z popularnych zastosowań komputerów domowych ? wymagają nieraz dla wykorzystania pełni ich możliwości naprawdę mocnych maszyn, podczas gdy do typowych prac biurowych wystarczają najprostsze i najtańsze zestawy. W związku z rozwojem technologicznym oraz przekroczeniem barier miniaturyzacji wielu układów scalonych czy podzespołów elektronicznych, a przede wszystkim w związku z upowszechnieniem się nowoczesnych technologii, a co za tym idzie przeniesieniem produkcji do Azji, spadły ceny komputerów przenośnych, czyli laptopów oraz palmtopów (PDA, asystent elektroniczny), ich ilość w stosunku do komputerów stacjonarnych ciągle rośnie.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Komputer_stacjonarny

O serwisie laptopów

http:// Ostatnimi czasy to głównie laptopy lądują w serwisach.

Może to dlatego, że jest ich znacznie więcej niż stacjonarnych komputerów PC a może dlatego, że się bardziej psują? Odpowiedzią na to pytanie jest raczej znacznie większa liczba komputerów przenośnych niż stacjonarnych.

A jednocześnie ich serwis jest znacznie trudniejszy z uwagi na znaczną miniaturyzację.
Dla amatorów już samo zdjęcie obudowy laptopa jest sporym wyzwaniem.

Oczywiście mowa tu o zdjęciu tej obudowy bez uszkodzenia i zmontowaniu z powrotem.

Nie jest to takie proste - nawet śrubki w laptopie mogą stanowić problem.

Praktycznie wszystkie mają ten sam format gwintu ale mają różne długości.

Dłuższe są śrubki mocujące zawiasy matrycy - wkręcenie ich w innym miejscu może spowodować poważne uszkodzenie.

Laptopy i serwisowanie

Serwisowanie komputerów stacjonarnych jest znacznie prostsze (i tańsze) niż laptopów.

Przede wszystkim znaczenie mają rozmiary - dostęp do poszczególnych komponentów PC jest całkiem łatwy, natomiast już samo rozkręcenie laptopa to wyzwanie.

Z tego powodu, jeżeli nasz komputer przenośny ulegnie uszkodzeniu, warto wybrać profesjonalnego serwisanta - naprawdę łatwo jest niechcący coś uszkodzić. Liczmy się jednak z ceną - sam koszt części do laptopów jest wyższy, mimo że mają one niższe parametry (w porównaniu do PC), do tego praca związana z naprawą jest znacznie więcej warta, ponieważ wymaga więcej czasu, większej precyzji i większych umiejętności..
Dodane: 13-10-2016 07:57

Tagi: serwis komputerowy informatyka szczecin obsługa firm

Widok do druku:

http://