Przewozy osobowy wygodnymi taksówkami to coraz bardziej popularna usługa.
Zwłaszcza przez biznesmenów.
Dzisiaj na temat i ogólnie o transporcie. miłego czytania.

Dłuższe trasy w taksi

taxi łódźTaksówki często kursują na dłuższe trasy, a to na lotniska, a to na ważne spotkania ich klientów.
Wiele firm taksówkarskich dostaje zamówienie na takie przejazdy ze sporym wyprzedzeniem oraz przedpłatą za kurs. Kto najczęściej korzysta z usług tego typu? Z pewnością osoby często korzystające z lotnisk, czasami pojawia się potrzeba przedostania się z lotniska na lotnisko, albo dostania się z lotniska do miejsca zakwaterowania.
W takich przypadkach przejazd taksówką jest zwyczajnie najwygodniejszy i najszybszy.

Dużą część klienteli na dłuższe przejazdy są biznesmeni, którzy przyjeżdżają zza granicy.

Luksusowe auta na taksówki

Luksusowe taksówki kursują po większych miastach oraz na trasach między-miastowych. Ogólnie taksówki to raczej auta wyższej klasy niż standardowe miejskie auta klasy średniej i niskiej. Wynika to z kilku faktów na temat podróży w taksówce.

Po pierwsze klient chce wiedzieć za co płaci, więc oczekuje pewnej wygody przewozu.

Drugą sprawą jest mniejszą zawodność aut z wyższej półki, a przecież taksówka robi rocznie kilkaset tysięcy kilometrów i nie może rozsypywać się co miesiąc. I ostatnia i nie najmniej ważna kwestia to pewien prestiż samej firmy przewozowej, bo przecież mercedes klasy C wygląda bardziej reprezentacyjnie niż miejska toyota.

Wikipedia o używanych w Polsce taksometrach

taxi łódź
Taksometr ? w przeszłości mechaniczny a obecnie elektroniczny przyrząd pomiarowy instalowany w pojazdach służących do usługowego prowadzenia działalności w zakresie przewozu osób i ładunków (taksówkach).
Taksometry służą do obliczania (według ustalonych taryf) należności za długość drogi przebytej przez taksówkę lub za czas wynajęcia tej taksówki.
Wyróżniamy dwa systemy naliczania opłaty za kurs: system S i system D. ... Aktualnie w Polsce stosowany jest system S z jedną wspólną jednostką taryfową i taksometry stosowane na terenie tego kraju posiadające zatwierdzenie typu wydane przez Główny Urząd Miar mogą być użytkowane przez 10 lat od momentu wydania tego certyfikatu. Po wejściu w życie dyrektywy MID (ang.

Measuring Instruments Directive1) tj.

od końca 2006 r.

do obrotu mogą być wprowadzone tylko taksometry po tzw.
ocenie zgodności wyposażone w dwa systemy naliczania opłaty S i D.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Taksometr.
Dodane: 23-09-2016 05:24

Tagi: usługi przewóz taxi transport łódź taksówka

Widok do druku:

taxi łódź