Odzież termoaktywna jest bardzo komfortowa przy zawodowym uprawianiu spotów. Takie umożliwią zachowanie komfortu cieplnego przy właściwym odprowadzeniu wilgoci. Wpis o odzieży termoaktywnej.

Sport- początki

skarpety coolmax skarpety coolmaxKiedy zaczynasz uprawiać sport to ćwiczysz tak na prawdę w byle czym, pierwsze lepsze spodnie i koszulka.
W sumie na początku nie warto wydawać dużych pieniędzy na sprzęt czy ubranie, ponieważ nie wiadomo czy zostaniemy przy danej dyscyplinie.
Później jednak warto poszukać lepszego ubrania i sprzętu. Nie zawsze najdroższe oznacza najlepsze i tyczy się to nie tylko sprzętu sportowego, ale również wielu innych rzeczy.

Warto trochę poczytać fora dyskusyjne jeżeli mamy zamiar kupić np.

ubranie danego producenta.
Zwłaszcza, jeżeli ćwiczymy intensywnie, bo przecież ubranie musi być przede wszystkim wygodne.

Wikipedia o bieliźnie termoaktywnej

Bielizna ta jest zwykle stosowana jako najbliższa ciału warstwa ubraniowa w połączeniu z bluzami wykonanymi z dzianin ociepleniowych typu polartec, zapewniających odpowiednią izolację cieplną od otoczenia oraz kurtkami wykonanymi z membran półprzepuszczalnych w rodzaju Gore-Texu, zapewniającymi z kolei ochronę od wiatru i deszczu.

Zdarza się, że po cięższym treningu sportowym bielizna termoaktywna pozostaje sucha, a jednocześnie pozostałe dwie warstwy robią się wilgotne od nie do końca usuniętego potu. Bielizna termoaktywna jest stosowana w sportach ekstremalnych, turystyce, łowiectwie, jeździectwie, w oddziałach specjalnych wojska, policji i straży pożarnej.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielizna_termoaktywna

Spocenie się

Intensywny wysiłek, czy uprawianie sportów powoduje, że nasz organizm wydziela ciepło na wskutek spalania kalorii, aby zasilić mięśnie. Skutkiem tego spalania jest energia cieplna, która ogrzewa nasze ciało, dlatego tez wydzielamy pot, aby się ochłodzić. To tyle wstępu. Nikt nie lubi być spoconym, jest to uczucie, które ciężko nazwać komfortowym, nawet jeśli jesteśmy w trakcie ćwiczeń.

Nadmierne przepocenie może również powodować zaczerwienienie i wysypkę.

Dlatego przy planowanym intensywnym wysiłku warto założyć odzież termoaktywną, której zadaniem jest utrzymać nas w cieple, a wilgoć odprowadzać, przez co nasza skóra ulega ochłodzeniu, ale pot nie zostaje z nią w kontakcie..
Dodane: 18-10-2016 07:15

Tagi: sport odzież moda termoaktywna odzież ubranie

Widok do druku:

skarpety coolmax